Novinky - Turisti na Baske oslavovali

Baske tvorí neodmysliteľnú súčasť Strážovských vrchov. Sympatie turistov získalo najmä pre chatu, ktorá tento rok oslávila 75. výročie vzniku.

Jedna z nádherných akcií – oslava 75. narodenín chaty Baske, sa konala na konci októbra za účasti turistov, starostu z Omšenia, Jozefa Marčeka a primátora Trenčianskych Teplíc, Štefana Škultétyho. Aj napriek chladnému počasiu sa na jesennú turistiku vybralo pár stoviek turistov.

Tradičný cieľ milovníkov turistiky prevzal štafetu po pôvodnej chate v prírodnej rezervácii Žihľavník. Základný stavebný kameň položili členovia SKI Klubu Trenčianske Teplice na čele s mecenášom Jurajom Pappom. Slávnostné otvorenie s vysviackou usporiadali 28. októbra 1936. S patričnou dávkou historickej symboliky. Okrem pamiatky na Deň vzniku samostatného Československa totiž chata získala do vienka aj prívlastok Štúrova.

Čítajte viac: http://trencin.sme.sk/c/6137298/trencianski-turisti-oslavovali-na-baskom.html#ixzz1dfH7cC8Y

Autor: Peter Martinák

Dátum vloženia: 14. 11. 2011 9:31