O nás

Miestna akčná Strážovské vrchy (MAS SV) bola založená ako občianske združenie s názvom Miestna akčná skupina mikroregiónu Teplička ustanovujúcim valným zhromaždením dňa 9. novembra 2007 konaného v Trenčianskych Tepliciach. Zakladajúcimi členmi sú obce Trenčianska Teplá, Omšenie a Dolná Poruba a mesto Trenčianske Teplice. Občianske združenie bolo riadne zaregistrované na Ministerstve vnútra SR dňa 12. decembra 2007 pod číslom VVS/1-900/90-31129. Odstupom času sa MAS SV formovala a 13.03.2015 Valné zhromaždenie schválilo rozšírenie MAS prijatím nových členov a zmenu názvu na Miestna akčná skupina Strážovské vrchy. Tým sa územie MAS roztiahlo z pôvodných štyroch na súčasných 18 obcí. Ďalej združuje právnické a fyzické osoby a predstavuje verejno-súkromné partnerstvo, v ktorom majú svoje zastúpenie miestne komunity, podnikatelia, verejná správa, poľnohospodárske a lesnícke subjekty, mladí ľudia, ženy a iní dôležití aktéri na miestnej úrovni.

MAS Strážovské vrchy pôsobí v nasledovných oblastiach:

• zavádzanie nových prístupov, inovácií a stimulov v rámci územia MAS v oblasti technologických a výrobných procesov a informačných a komunikačných technológií,

• zvyšovanie kvality miestnych služieb so starostlivosťou o krajinu, ochranou prírodných a kultúrnych hodnôt a zavedenie jednotného systému propagácie územia MAS,

• zvyšovanie konkurencie schopnosti sektora poľnohospodárstva a lesného hospodárstva na území MAS,

• zvyšovanie kvality života v rámci územia MAS,

• zapájanie záujmových skupín do rozhodovacieho procesu ohľadom rozvoja územia MAS a vzdelávanie týchto skupín,

• koordinácia rozvoja územia MAS v zmysle stratégie CLLD, monitorovanie a hodnotenie realizácie stratégie a projektov napĺňajúcich stratégiu pri dodržaní princípu transparentnosti a vylúčenia konfliktu záujmov,

• podpora činnosti občianskych iniciatív a aktivít na území MAS,

• podpora a rozvoj kultúrneho, spoločenského a športového života a aktivity na území MAS,

• podpora a rozvoj marketingu a propagácie územia, aktivít a subjektov pôsobiacich na území MAS,

• organizovanie, podpora a rozvoj vzdelávacích a informačných aktivít na území MAS.

Strategické priority definované v stratégii:

• podpora cestovného ruchu,
  • podpora podnikania,
  • podpora miestneho rozvoja,
  • podpora efektívneho riadenia MAS,
  • podpora medziregionálnej spolupráce.

Loga